FIFAM.info - Polska Scena FIFA Manager
Czytelnia - Publicystyka
Wis?a, Porto, Celtic, Lyon czyli powiedz mi kim grasz 2
Autor: Piterson - czwartek, 13 sierpnia 2009 - 22:25  |  Skomentuj artykuł

Nie spodziewa?em si?, ?e do tego dojdzie. Mj ostatni tekst pt. Powiedz mi kim grasz, a powiem Ci czego szukasz w managerach wzbudzi? bardzo du?e zainteresowanie na obu scenach managerw. Ciesz? mnie pozytywne opinie na temat mojej malej twrczo?ci, ale szczerze zdenerwowa?a krytyka. Dlaczego i na kogo by?em z?y? Wy??cznie na siebie! Podczas pisania zapomnia?em o sprawie, nad ktr? my?la?em, gdy planowa?em swj tekst. Je?eli jeste?cie po lekturze tamtego felietonu pewnie wiecie, ?e podzieli?em graczy na dwie grupy. Bardzo skrajne grupy. C? za ignorancja z mojej strony! Kajam si? przed wami drodzy czytelnicy, ale mam nadzieje, ?e wybaczycie mi moj? skleroz?.

Przede wszystkim chcia?bym si? zaj?? spraw? wymienion? w tytule. Co maj? ze sob? wsplnego Wis?a Krakw, FC Porto, Celtic Glasgow, Olympique Lyon oraz niewymienione Anderlecht Bruksela, Olympiakos Pireus, Zanit St. Petersburg, PSV Eindhoven? To oczywi?cie niezamkni?ta grupa. Jak wida? mamy tu przedstawicieli wielu r?nych krajw. S? zespo?y pokroju Wis?y Krakw czy Celticu Glasgow z nie najmocniejszych lig czy cho?by Lyon z do?? mocnej Ligue 1. Jednak prawdopodobnie co? te ekipy ??czy skoro wymieniam je razem. T? wspln? cech? s? ich sukcesy. Teraz wielu z was opanowuje ?miech i a cz??? przestaje czyta? maj?c nienajlepsz? opinie o autorze. Prowadz?c wszystkie te ekipy niewielkim nak?adem si? i finansw jeste?my w stanie zdominowa? na lata podwrko krajowe i nie mamy wiele do powiedzenia na arenie mi?dzynarodowej. Oczywi?cie prowadz?c Lyon stawiamy sobie o wiele wy?sze cele w LM ni? graj?c Wis??, ale nie zak?adamy wygrania tych elitarnych rozgrywek w pierwszych 2-3 sezonach. Zbudowanie zespo?u najlepszego w swojej lidze jest stosunkowo ?atwo, natomiast by nawi?za? walk? z najlepszymi w Europie czeka nas trudna, d?uga i mozolna praca. Kto? mo?e zapyta?, jakie kryteria musi spe?nia? klub by zaliczy? go do tej grupy. Trudno powiedzie?. Sprbuje wymieni? jeszcze kilka, ktre wg mnie s? odpowiednie i mo?e to u?atwi wam zbudowanie charakterystyki. Mam na my?li w Polsce jeszcze Legie i Lecha, w Szkocji Rangersw, w Holandii Ajax, w Rosji CSKA, w Portugalii Benfice itp itd. Jak wida? nie wymieniam zespo?w z Anglii, Hiszpanii, Niemiec czy W?och. Tam zdominowanie ligi w ci?gu roku czy dwch jest znacznie trudniejsze graj?c zespo?ami nie z TOPu.

Inna sprawa jest z zespo?ami pokroju Fulham tak wymienianego w komentarzach na scenie FMa. Oczywi?cie jest to bardzo liczna grupa zespo?w. Jaka jest ich charakterystyka? S? za s?abe by zdoby? mistrzostwo i zbyt mocne by spa?? z ligi. Jednak nie jest to do?? spjna grupa. Inaczej prowadzi si? taki zesp? w Anglii, a inaczej w Polsce. W tych najlepszych klubach ci?gle operujemy na rynku transferowym milionami euro. Prowadz?c polski zesp? cieszy zarobione ka?de 100tys euro. W lepszych ligach poziom zadowolenia zwi?ksza si? przy kwotach siedmiocyfrowych. Prowadz?c taki klub chcemy gra? w najlepszych ligach ?wiata. Chcemy konkurowa? na co dzie? z Realem, Barcelon?, Manchesterem, Arsenalem czy Interem. Naszym celem jest urywanie punktw najlepszym, walka o miejsca premiowane gr? w eliminacjach pucharw europejskich i ostra walka w pucharach krajowych. Na pewno nie jest to ?atwa rozgrywka. Najwi?ksz? trudno?ci? s? dzia?ania transferowe najlepszych. Gdy nasz zawodnik dostaje regularne oferty z Chelsea czy Milanu to ci??ko przekona? go do pozostania w naszym klubie. Czasami ci??ko jest powstrzyma? si? od odrzucenia oferty za najlepszego gracza, gdy proponowana kwota jest wi?ksza od ca?ego bud?etu, jakim dysponujemy

My?l?, ?e ostatni? grup? jak? pomin??em w poprzednim tek?cie jest granie zespo?ami ze swojego miasta lub po prostu ulubionymi ekipami. Gdy mieszkamy w okolicy Krakowa to prawie na pewno b?dziemy chcieli prowadzi? Wis?? lub Cracovie. Mieszka?cy ?odzi b?d? wybiera? pomi?dzy Widzewem a ?KSem a Poznaniacy z przyjemno?ci? obejm? stery Lecha. Natomiast, gdy kibicujemy od lat Leeds United, zafascynowani Green Street Hooligans sympatyzujemy z West Ham United albo po obejrzeniu pierwszej cz??ci filmu GOL interesujemy si? poczynaniom Newcastle to decydujemy si? poprowadzi? w?a?nie te klubu. Wtedy kierujemy si? zwyk?? lub czasami niezwyk?? sympati?. Bo niema niczego lepszego ni? prowadzenie ukochanego klubu. Dzi?ki managerom wreszcie mo?emy przyczyni? si? do ogl?dania polskich zespo?w w LM, szkoda, ?e tylko na ekranie komputera.

Wymieni?em zdecydowanie najwi?ksze grupy graczy. Oczywi?cie znajd? si? tacy, ktrzy powiedz?, ?e nie pasuj? do ?adnej z tych grup. Ale dla takich osb tworze w tym miejscu grup? nr 6. Grup?, ktra jest wymieniana w ka?dych ankietach, sondach czy sonda?ach. Po prostu INNI. Oczywi?cie s? osoby, ktre b?d? zalicza? si? do kilku grup, ale czy ja w ktrym? miejscu powiedzia?em, ?e mo?na nale?e? tylko do jednej? Tym razem b?dzie mo?na mi mniej zarzuci?. Gdy po??czymy obie cz??ci dostaniemy w miar? spjn? charakterystyk? wyboru klubu do grania. Mog? tylko ?a?owa?, ?e dopiero po przegl?dzie manifestw zdecydowa?em si? uzupe?ni? ten tekst. Powinno mie? to miejsce jeszcze przed publikacj? na obu serwisach. Ale cz?owiek uczy si? na b??dach. Pozostaje jeszcze jedna rzecz, ktr? powinienem Wam wyja?ni?. Jest to g?wny powd, dla ktrego zdecydowa?em si? napisa? pierwsz? cze??. Chcia?em obroni? i usprawiedliwi? takie osoby jak ja, ktre lubi? gra? zespo?ami pokroju Realu Madryt. My?l?, ?e poprzez skupienie si? na g?wnym motywie zapomnia?em o innych, bardzo wa?nych aspektach tego tematu. Pozdrawiam i jeszcze raz dzi?kuje za wszystkie uwagi do mojego tekstu.

 
Komentowanie dost?pne jest dla zalogowanych u?ytkownikw.
Face_bank_button
Aurtenetxe Jon
Badia Edgar
Chu Young Park
Coentrao Fabio
Femenia Kiko
Herrere Andera
Spolszczenie do FIFA Manager 13 goalpl_240
Nasza sonda
Czy planujesz zakup gry FIFA 15?
Tak - 51.6%
Nie - 37.5%
Poczekam na recenzje - 10.9%

Liczba łącznie oddanych głosów: 64
Ostatnio skomentowane
Nowe posty na forumforum
Nasz kanał TVwięcej
Wspieraj swoją scene!
Chcesz nam pomc w utrzymaniu i/lub prowadzeniu naszego serwisu?
Sprawd? jak mo?esz to zrobi?!
Polecane serwisy
Reklama Reklama
Reklama Reklama
Reklama Reklama
Reklama Reklama
Reklama Managersite.pl
Wszelkie prawa zastrze?one fifam.info (2008-2013)Powrt do pocz?tku strony
Partnerzy serwisu:
EA Polskagry-online.plDotPay